Novinky v oblasti inkontinence pro rok 2023

V 2023 nás čeká pár novinek v oblasti inkontinence, pojďme se na ně podívat trochu více do hloubky.

 

Zvýšení ceny inkontinenčních pomůcek

Ačkoli by se mohlo na první pohled zdát, že není možné cenu zvýšit, protože inkontinenční  pomůcky jsou hrazeny z větší části z veřejného zdravotního pojištění, tak i zde se propisuje zdražení vstupních nákladů u výrobců inkontinenčních pomůcek. Platný cenový předpis umožnuje navýšení maximálně o 8%, což bohužel výrobcům inkontinenčních pomůcek nepokrývá náklady a proto přistoupili ke snižování počtu kusů u předepisovaných inkontinenčních pomůcek.

Toto zdražení a snížení počtu kusů v balení se začalo u některých výrobců a značek projevovat již během podzimu roku 2022 a ti, co tak neučinili ještě v roce 2022, zvýšili ceny a snížili počty kusů v balení od 1.1.2023.

Je to situace, která je nepříjemná pro všechny zúčastněné a nejvíce pak pro samotné uživatele inkontinenčních pomůcek.

Nejsme tu od toho, abychom někoho soudili a tak k celé situaci přistupujeme jako bernému faktu, že to tak je a v tuto chvíli není v našich silách tento fakt jakkoliv změnit. Věříme, že se situace zlepší a nebudeme se s Vámi muset dělit o tyto nepříjemné zprávy.

 

Teď už trochu veselejší zprávy

Většina značek (Výrobců) inkontinenčních pomůcek neustále vylepšuje své produkty pro větší pohodlí a lepší ochranu uživatelů inkontinenčních pomůcek. A tak s novým rokem vyšli na světlo světa i vylepšené produkty u většiny značek.

Možná se ptáte, jak to poznáte, že se stala změna. Uživatelé poznají lepší kvalitu, větší pocit pohodlí a ochrany. Nové produkty získají nové kódy pro předepisování poukazů (předpisů) u lékařů a ve většině případů se změní i barvy a grafické zpracování jednotlivých baleních.

Tolik pro tuto chvíli o novinkách na začátku letošního roku o dalších novinkách Vás budeme informovat v průběhu roku.

 

Přejeme Vám hodně zdraví do roku 2023 a budeme se těšit u dalšího článku na viděnou.