Srovnání rukavic, aneb není rukavice jako rukavice.

Připravili jsme si pro vás článek, ve kterém se s vámi podělíme o pár nejzákladnějších informací ochranných rukavicích.

Materiál na výrobu rukavic:

  1. Latex
    Je již dlouhou dobu nejpoužívanější materiál, ze kterého se dají vyrábět rukavice. Je to dáno jeho vlastnostmi a pohodlím pro ruce. Latexové rukavice jsou ideální tam, kde je požadována vysoká obratnost a hmatová citlivost. Poskytuje vynikající ochranu proti kontaminaci a chemikáliím. U některých lidí však může latex obsahující latexový protein vyvolat alergickou reakci, pokud patříte mezi ně, jsou pro vás ideální alternativou nitrilové rukavice.
  2. Vinyl
    Je známý svou přirozenou čistotou a nízkými pořizovacími náklady. Díky těmto vlastnostem jsou vinylové rukavice ideální pro použití ve výrobě zdravotnických prostředků, mikroelektronice a dalších podobných suchých prostředích. Vinylové rukavice jsou ale volnější na ruce obsluhy (než latex nebo nitril), což snižuje obratnost a hmatovou citlivost.
  3. Nitril
    Nitril je materiál, který nabízí dobrou obratnost a vynikající odolnost vůči mnoha druhům chemikálií, bakteriím, virům. Nitrilové rukavice mají také „paměťové“ vlastnosti, díky kterým se přizpůsobí tvaru ruky, což snižuje únavu a zvyšuje uživatelský komfort. Je třikrát odolnější proti propíchnutí než latex a také poskytuje částečnou ochranu proti říznutí nebo škrábnutí. Díky svým vlastnostem jsou nitrilové rukavice ideální ochranou pro všechna citlivá prostředí.

Latex vs. Nitril

Nitril, je čistá a spolehlivá alternativa, která se na scéně pohybuje přibližně poslední desetiletí. Zatímco Latex je vyroben z mízy stromů a obsahuje proteiny, které mohou vyvolávat alergické reakce, Nitril je vyráběn ze 100% anorganického syntetického materiálu. Nitrilové rukavice poskytují vynikající bariérovou ochranu, minimalizují riziko alergických reakcí. Nitril je v současné době nejlepší volbou pro komfort obsluhy díky své pozoruhodné paměťové membráně. Tato vlastnost umožňuje nitrilovým rukavicím přizpůsobit se ruce každého uživatele, zlepšit pohyb, minimalizovat únavu a zvýšit tak komfort při jejich používání.

Co říct na závěr

V souboji mezi Latexem a Nitrilem nás napadá jedno příhodné rčení: ,,Mládí vpřed a stáří na svá místa.“