Inkontinence a její rozdělení

Krásný dobrý den,

V minulém článku jsme si řekli co je vlastně ta inkontinence, jaké jsou její příčiny a jaké jsou její druhy.

Dnes se podíváme trochu více do hloubky. Chceme se s Vámi podělit o další informace v rámci rozdělení inkontinence do 3 stupňů a také si povíme jaké pomůcky můžete u jednotlivých stupňů inkontinence používat pro zmírnění následků a zlepšení psychické pohody.

Tak se do toho pojďme pustit…

Nejdříve tedy rozdělení inkontinence do 3 základních kategorií, nebo-li 3 stupňů inkontinence.

Stupeň inkontinence musí být stanoven dle metodiky dané zákonem a odpovídat množství úniku moči. Pro snazší orientaci budeme vycházet z dřívějšího rozdělení:

I.stupeň

Při diagnostikování prvního stupně inkontinence se jedná o únik moči od 50 do 100 ml během čtyř hodin. Tento stupeň inkontinence je nejčastěji spojen s druhem inkontinence, která je označována jako stresová inkontinence

II.stupeň

Při diagnostikování druhého stupně inkontinence se jedná o únik moči od 100 do 200 ml během čtyř hodin. Tento stupeň inkontinence je ve většině případů diagnostikován ještě mobilním klientům/pacientům. Zároveň je spojen i s dalšími druhy inkontinence nejen se stresovou inkontinencí.

III. stupeň

Při diagnostikování třetího stupně inkontinence se jedná buď o větší únik moči než je 200 ml během čtyř hodin, nebo se u klienta/pacienta projevila, jak močová inkontinence, tak i stolicová (fekální) inkontinence. Třetí stupeň inkontinence se nejčastěji objevuje u již nemobilních klientů/pacientů, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých lidí. Ať už to jsou rodinní příslušníci, nebo pečovatelky, nebo zdravotníci.

 

Teď už tedy víte, jaké jsou stupně inkontinence a jak je rychle a účinně pozná i naprostý lajk.

Věřím, že by se Vám mohly hodit i informace a rady jaké inkontinenční pomůcky můžete použít pro řešení jednotlivých stupňů inkontinence.
K této problematice pro Vás připravujeme další článek, ve kterém se budeme zabývat inkontinenčními pomůckami, jejich složením, použitím a také tím, jak je co nejlevněji pořídit pro sebe nebo své blízké.
Dnes si řekneme jen základní rozdělení podle stupňů inkontinence a přiřadíme si k jednotlivým stupňům nejčastěji používané inkontinenční pomůcky pro zmírnění následků inkontinence a získání lepšího pocitu a sebevědomí.

I.stupeň

Nejčastěji používanou pomůckou při prvním stupni inkontinence jsou vložky s různými stupni savosti.


II.stupeň

Při druhém stupni inkontinence jsou nejčastěji používány vložné pleny.


III.stupeň

Při třetím stupni inkontinence jsou ve valné většině případů používány absorpční kalhotky a pleny. Ať už jsou natahovací (jako spodní prádlo), nebo jsou pleny opatřeny lepícími páskami na bocích.

Pokud se ptáte, jaké inkontinenční pomůcky vybrat. Těžko se nám bude odpovídat, protože nevíme jak se budete během nošení cítit. Navíc kvalitou a možnostmi pro nákup inkontinenčních pomůcek se budeme hlouběji zabývat v článku, který jsem tu již zmiňoval.

Pro tuto chvíli Vám velmi děkuji, za Váš čas, který jste věnoval/a čtení dnešního článku. Budeme se těšit na setkání u dalšího článku.

 

Přejeme Vám krásný den a hodně zdraví